Coinbase chce kúpiť brazílsku kryptoburzu

Najväčšia kryptoburza v USA Coinbase chce kúpiť brazílsku kryptoburzu 2TM.

Hoci tieto dve burzy nezverejnili nič oficiálne, predpokladá sa, že obe firmy začali rokovať o dohode minulý rok. Očakáva sa, že dohodu o dohode dosiahnu do konca apríla. 

Už v minulom článku sme vás navnadili a teraz sú tu odpovede.

Coinbase sa chce rozšíriť

Coinbase neskrýva svoj plán expandovať po celom svete. Kryptoburza sa dostala na burzu na Nasdaq ako posledná, aby pokračovala vo svojom globálnom pláne expanzie. Začiatkom februára tohto roka Coinbase oznámila plány na rozšírenie svojej ponuky a expanziu na latinskoamerických trhoch. To zahŕňalo aj rozšírenie pracovnej sily v regióne.

Coinbase je pripravená uzavrieť akvizíciu brazílskeho holdingu 2TM, ktorý kontroluje najväčšiu krypto brokerskú spoločnosť Mercado Bitcoin v Latinskej Amerike, do konca apríla, informovali miestne noviny O Estado de S.Paulo bez toho, aby odhalili, ako tieto informácie získali.

Brazílsky kryptografický jednorožec 2TM by Coinbase poskytol pákový efekt potrebný na zabezpečenie pozície lídra na trhu v Latinskej Amerike.

Mercado Bitcoin

Mercado Bitcoin je jednou z najväčších kryptobúrz v Brazílii. V minulom roku mala spoločnosť 3,2 milióna používateľov po pridaní 1,1 milióna nových používateľov. Miestna burza tiež zaznamenala zlepšenie objemu obchodovania, keď v minulom roku dosiahla 7,1 miliardy dolárov.

Obchodná platforma neponúka len služby obchodovania s digitálnymi aktívami, ale rozšírila aj svoju ponuku. Mercado Bitcoin v súčasnosti vyvíja metaverzný ekosystém a ponúka aj decentralizované finančné služby (DeFi).

Okrem toho jej materská spoločnosť 2TM spravuje niekoľko ďalších firiem, vrátane MezaPro, Bitrust, Blockchain Academy, Meubank a MB Digital Assets. Spoločnosť chce prostredníctvom akvizícií expandovať aj do Mexika, Čile, Kolumbie a Argentíny.

Binance na seba nenenachala dlho čakať

Najväčšia kryptoburza na svete, Binance, tiež rozširuje svoju prítomnosť v regióne prostredníctvom akvizície bankových firiem a spracovateľov platieb.

Burza tiež oznámila, že podpísala memorandum o porozumení (MoU) na kúpu brazílskeho makléra cenných papierov Simpaul Investimentos.

Po tom, čo mesto Rio de Janeiro oznámilo, že od roku 2023 bude akceptovať kryptomeny ako spôsob platby za dane, Binance oznámila, že otvorí svoju kanceláriu v meste. Oznámil to generálny riaditeľ a zakladateľ burzy Changpeng Zhao, CZ, na svojom twitterovom účte minulú sobotu.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters