Coinbase spúšťa svoju NFT platformu

Coinbase spúšťa svoju NFT platformu, avšak len v uzavretej beta verzii s tromi miliónmi používateľov.

Beta fázu spustili včera, no už v októbri oznámili, že čoskoro spustia svoj vlastný NFT trh. V priebehu niekoľkých mesiacov sa budú môcť pripojiť viacerí užívatelia a v októbri 2022 sa otvorí pre všetkých.

Hlavnými oblasťami využívajúcimi NFT sú digitálne umelecké diela, hudba, šport a metaverz. Air Europa sa stala vôbec prvou leteckou spoločnosťou, ktorá zaviedla NFT v leteckej doprave. Len vďaka takémuto dopytu sa nefinančné korporácie rozrástli na trh s hodnotou 40 miliárd dolárov len za rok. Pomer rastu je fenomenálny, vzhľadom na to, že trh bol v roku 2020 ocenený na iba 338 miliónov dolárov. Coinbase je pripravená vyťažiť maximum z tejto prosperujúcej oblasti spustením svojho NFT Marketplace.

Predstavila sociálne funkcie pre svoju platformu založenú na Instagrame a TikToku.

Coinbase NFT profil vám umožňuje vytvárať a upravovať svoju zbierku, okrem obchodovania s nimi na trhu. Podľa tvorcu NFT Lucrécea z Coinbase to bude zlatá príležitosť pre nezávislých tvorcov nájsť podobne zmýšľajúcich ľudí a vytvoriť svoj tím, aby premýšľali o svojich dlhodobých cieľoch a brali NFT ako vážnu voľbu kariéry.

Beta verzia

Tí, ktorí sa nachádzajú na čakacom liste Coinbase, môžu získať včasné privilégiá na coinbase marketplace.  Vybraní členovia čakacieho zoznamu si môžu kúpiť a predať NFT pomocou akejkoľvek peňaženky. Okrem toho, na stimulovanie obchodovania nebudú v sieti na obmedzený čas existovať žiadne transakčné poplatky. Zatiaľ tím coinbase neúnavne pracuje na rozšírení ďalších funkcií pre verejnosť a vrhnutí ich trhu do plného vybavenia. Coinbase predstaví niekoľko NFT kolekcií, ako sú Doodles, World of Women a Azuki počas uvedenia beta verzie.

Konkurencia

Ako najväčšia kryptoburza v USA, reputácia Coinbase a užívateľsky prívetivé rozhranie ju posunuli za svoju konkurenciu. Zatiaľ čo Coinbase NFT nadobúda formu platformy sociálnych médií / výmeny NFT, bude zaujímavé sledovať, ako sa konkurenti snažia držať krok s používateľským rozhraním a inovatívnymi funkciami platformy, ktoré Coinbase ponúkne.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters