Colorado bude od leta akceptovať platby daní z kryptomien

Colorado sa čoskoro stane prvým štátom v krajine, ktorý bude akceptovať kryptomenu na platby daní, a môže rozšíriť kryptomeny aj na iné štátne podniky, ako sú vodičské preukazy a poplatky za lov. Guvernér Jared Polis (D) podpísal zákon o digitálnych tokenoch, ktorý umožní obyvateľom Colorada platiť dane kryptomenou do tohto leta.

V nedávnom rozhovore pre CNBC Polis vysvetlil, že všetky výdavky štátu sú v dolároch, takže platby uskutočnené kryptomenami by sprostredkovateľ previedol späť na doláre. Pod správou Polisa založilo Colorado svojho prvého hlavného architekta blockchainu Thaddeusa Batta ako súčasť štátnej rady pre blockchain.

Jeho úloha zahŕňa rozširovanie technológie blockchain v rámci vládnych agentúr Colorada, vrátane jasnosti politiky a regulácie, bankových služieb a podpory, zdaňovania digitálnych aktív a ďalších.  Colorado nie je jediným štátom, ktorý integruje kryptomeny do štátneho biznisu. NCSL uvádza, že 33 štátov a Portoriko mali v roku 2021 čakajúcu legislatívu a 17 štátov prijalo legislatívu alebo prijalo uznesenia týkajúce sa kryptomien.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters