FAQ

Časté otázky a odpovede

Je to technológia, investičná príležitosť a úplne nový pohľad na peniaze. Keď sa ľudia pozerajú na „krypto“, . význam závisí od toho, kto sú a ako sa na to pozerajú.

Časť slova „krypto“ v slove „kryptomena“ sa vzťahuje na šifrovanie, ktoré je zabezpečené vo všetkých moderných digitálnych menách.

Kryptomeny ako Bitcoin a Dogecoin majú hodnotu, pretože ľudia platia za ich nákup. Kryptomeny sa potom dajú vymeniť za tovar, služby alebo za štátom emitované meny, ako sú napríklad eurá.

Ako teda začať? Zatiaľ čo niektoré kryptomeny vrátane Bitcoinu je možné kúpiť za americké doláre alebo eurá, iné vyžadujú, aby ste platili Bitcoinom alebo inou kryptomenou.

Na nákup kryptomien budete potrebovať „peňaženku“, online aplikáciu, ktorá bude obsahovať vašu menu. Spravidla si vytvoríte účet na burze a potom môžete prevádzať skutočné peniaze na nákup kryptomien ako Bitcoin alebo Ethereum.

Binance je v súčasnosti najväčšia kryptomenová burza na svete a spracováva najväčší denný objemov obchodov. Na Binance si môžete vytvoriť peňaženku aj nakupovať a predávať bitcoiny a ďalšie kryptomeny.

Kryptomeny apelujú na svojich priaznivcov z rôznych dôvodov. Tu sú niektoré z najpopulárnejších:

Podporovatelia vidia kryptomeny ako Bitcoin ako menu budúcnosti a snažia sa ich kúpiť teraz, pravdepodobne skôr, ako sa stanú hodnotnejšími. Niektorým priaznivcom sa páči skutočnosť, že kryptomena zbavuje centrálne banky riadenia peňažnej zásoby, pretože v priebehu času majú tieto banky tendenciu znižovať hodnotu peňazí prostredníctvom inflácie.

Ďalším podporovateľom sa páči technológia kryptomien, blockchain, pretože ide o decentralizovaný systém spracovania a zaznamenávania a môže byť bezpečnejší ako tradičné platobné systémy. Niektorí špekulanti majú radi kryptomeny, pretože stúpajú na hodnote a nemajú záujem na dlhodobom akceptovaní mien ako spôsobu pohybu peňazí.

Pre tých, ktorí vidia kryptomeny ako Bitcoin ako menu budúcnosti, je potrebné poznamenať, že mena potrebuje stabilitu, aby obchodníci a spotrebitelia mohli určiť, čo je za tovar spravodlivá cena.

Bitcoiny a ďalšie kryptomeny boli počas celej svojej histórie všetko, len nie stabilné. Zatiaľ čo sa bitcoiny v decembri 2017 obchodovali na úrovni takmer 20 000 dolárov, ich hodnota potom o rok neskôr klesla až na asi 3 200 dolárov.

Začiatkom decembra 2020 sa obchodovalo znovu tesne pod hranicou 20 000 dolárov. Táto volatilita cien vytvára hlavolam. Ak by mohli mať bitcoiny v budúcnosti oveľa väčšiu hodnotu, je menej pravdepodobné, že by ich ľudia dnes utratili a dostali do obehu, čo znemožňuje ich menšiu životaschopnosť. Prečo minúť Bitcoin, keď môže mať budúci rok hodnotu trojnásobku?

Niet pochýb o tom, že sú legálne v USA, hoci Čína ich použitie v podstate zakázala.

To, či sú legálne, závisí v konečnom dôsledku od každej krajiny. Nezabudnite tiež zvážiť, ako sa chrániť pred podvodníkmi, ktorí v kryptomenách vidia príležitosť, ako okrádať investorov.

V EÚ sa chystá taktiež balíček regulácií spojených s kryptomenami. Rok 2022 bude teda z tohto hľadiska kľúčový.

V roku 2019 významne vzrástol počet Bitcoinov, ktoré sú uložené na zmenárňach. 6,7% celkového množstva si našlo domov práve tam. Ak aj vy máte vaše kryptomeny uložené na burze, vystavujete sa poriadnemu riziku.

Kryptomenové burzy nie sú regulované. Väčšinou nemajú poistené zdroje svojich klientov a bezpečnosť tiež často pokuľháva. Najväčšia kryptoburza súčasnosti – Binance – bola v roku 2019 terčom minimálne dvoch úspešných útokov hackerov!

Presuňte si coiny do vašej peňaženky Práve preto by ste vaše coiny mali uložiť na bezpečnú peňaženku, ku ktorej máte prístup iba vy a iba vy vlastníte všetky privátne kľúče. Nepoužívajte rôzne internetové walletky.

Hardwarové peňaženky Rozdiel medzi nimi je jednoduchý. Hardwarovú peňaženku môžete fyzicky uchopiť a preniesť, zatiaľ čo softwarová peňaženka je program, ktorý máte v počítači.

Najbezpečnejšia hardwarová peňaženka pre vás Ledger Nano X šifrovací trezor pre Bitcoin, Ethereum a Altcoiny, založený na pokročilých bezpečnostných prvkoch, ktoré ochránia váš virtuálny majetok a zabezpečia digitálne platby. Ledger je najlepšia varianta pre zabezpečenie vašej peňaženky.

Sme tím digitálnych a technologických nadšencov, ktorí ponúka nahliadnúť do ďalších kvalitných projektov virtuálnych mien.

Ako fanúšikovia virtuálnej meny, už od jej začiatku sme zistili, že na trhu chýbajú komplexné informácie z každej perspektívy kryptosveta.

Naša VIP skupina bola založená, aby uľahčovala prehľad o virtuálnych menách pre „obyčajných ľudí“ (ako sú naši priatelia a členovia rodiny). Naša VIP skupina vám umožní jednoduchý a rýchly vstup začiatočníkom do sveta kryptomien.

V našej VIP skupine sme predstavili úspešné digitálne projekty s ročným zhodnotením až 500x vášho ročného vkladu. A týmto to ešte zďaleka nekončí.

V našej VIP skupine nájdete komplexné návody nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Aj keď ste úplný začiatočník, všetko vás postupne naučíme.


Naša skupina sa zaoberá najmä tvorbou portfólia, metaverse a gaming projektmi, play to earn, NFT, tvorbou pasívneho príjmu a skrytými diamantmi, ktoré majú možnosť najväčšieho zhodnotenia vašej investície.

Taktiež u nás nájdete projekty, ktoré ešte nie sú oficiálne zalistované na burzách, ale my vám poradíme ako ich nakúpiť v predpredaji.

Náš tím sa zaoberá hľadaním a analýzou projektov s čo najväčším ročným zhodnotením.

V našej skupine vám pomôžeme vytvoriť si pasívny príjem s vysokým ročným zhodnotením. U nás aktuálne nájdete projekty s ročným zhodnotením 1000% - 50 000%.

Predstavíme vám projekty, ktoré môžete nakúpiť ešte v predpredaji za najnižšiu možnú cenu.

ICO (Initial Coin Offering) – prvotná verejná ponuka digitálnej meny ešte pred vstupom na burzu. Je to obdoba crowdfunding v digitálnom svete. IDO (Initial Dex Offering) - prvotná verejná ponuka digitálnej meny, zalistovaná prostredníctvom decentralizovanej burzy

Čo je to metaverse? Je to nástupca internetu, alias prepojenie reality s AR a VR.

Metaverse v modernom ponímaní opisuje spojenie reálneho, rozšíreného a virtuálneho sveta do jednotnej reality, v ktorej môžu ľudia žiť plnohodnotný život, v ktorom funguje samostatná ekonomika a ktorý nespravuje jedna konkrétna spoločnosť.

 • svet virtuálnej a rozšírenej reality sa rozrastá, preto sme do nášho portfólia zaradili aj gaming a metaverse projekty
 • play to earn - atraktívne hry na blockchaine sú revolúciou aj možným zárobkom. V našej skupine nájdete informácie a návody ako si zarábať hraním.
 • Naše členstvo si môžete zakúpiť v štyroch možných variantách:

  • 1 Mesiac - mesačné VIP členstvo s plnou podporou a sprístupnenými všetkými sekciami
  • 3 Mesiace - trojmesačné VIP členstvo s plnou podporou a sprístupnenými všetkými sekciami
  • 6 Mesiacov - šesťmesačné VIP členstvo s plnou podporou a sprístupnenými všetkými sekciami
  • 1 Rok - ročné VIP členstvo s plnou podporou a sprístupnenými všetkými sekciami + 24 hodinová online podpora pri nákupe ICO & IDO projektov
  Platbu za členstvo je možné vykonať akýmkoľvek stable coinom na Binance Smart chain (BEP20) sieti.

  V prípade otázok nás kontaktuje v directe na našom DISCORDE.

  Informácie v našej VIP skupine Crypto Strategy 3.0 nie sú finančným poradenstvom. Naša skupina slúži, iba na vzdelávacie a informačné účely. Akékoľvek informácie alebo stratégie sú myšlienky a názory súvisiace s akceptovanou úrovňou tolerancie voči riziku tvorcu / posudzovateľov obsahu a ich tolerancia k riziku sa môže líšiť od vašej.

  Crypto Strategy 3.0 skupina nie je zodpovedná za žiadne straty, ktoré vám môžu vzniknúť v dôsledku akýchkoľvek investícií priamo alebo nepriamo súvisiacich s poskytnutými informáciami. Pred investovaním si urobte vlastnú hĺbkovú kontrolu a hodnotenie. Uvádzané informácie považujeme za správne a presné, avšak neexistuje žiadna záruka alebo záruka presnosti, včasnosti a úplnosti. Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú vysoko rizikové investície, preto prosím vykonajte náležitú starostlivosť. Autorské práva – Všetky práva vyhradené pre Crypto Strategy 3.0.

  My Newsletter

  Sign Up For Updates & Newsletters