Ripple sa spojil s Greenpeace proti ťažbe Bitcoinu

Greenpeace, pracovná skupina pre životné prostredie a spoluzakladateľ Ripple Chris Larsen vyzývajú na novú kampaň na zmenu zdrojového kódu Bitcoinu. Cieľom je prejsť na mechanizmus konsenzu proof of stake.

Samotná Organizácia Greenpeace začala prijímať dary BTC už v roku 2014, ale prestala tak robiť v roku 2021 kvôli spotrebe energie.

Klimatickí aktivisti a Chris Larsen chcú presvedčiť bitcoinové spoločnosti, ťažiarov a vývojárov, aby zmenili mechanizmus konsenzu bitcoinu. Z Proof of work na Proof of stake, pretože spotrebúva pomaly toľko energie ako celé Švédsko. A o päť rokov to môže byť ako celé Japonsko, uvádza Ch. Larsen.

Spustili sme kampaň s priateľmi v pracovnej skupine pre životné prostredie a niekoľkými skupinami, ktoré bojujú proti ťažobným zariadeniam Bitcoinu vo svojich komunitách, aby sme tlačili Bitcoin na zmenu svojho softvérového kódu, aby spotrebovali oveľa menej energie. Stručne povedané: tlačíme na Bitcoin, aby zmenil svoj kód – nie klímu. Webová stránka kampane, www.cleanupbitcoin.com je miesto, kde sa k nám môžete pripojiť a dozvedieť sa viac.

Bez ohľadu na to, kto ste alebo aké je vaše pozadie, bez ohľadu na to, ako radi máte Bitcoin, aby ste pomohli vybudovať podporu pre zmenu kódu, ktorá urobí našu planétu a naše komunity bezpečnejšími pred ničivými vplyvmi zmeny klímy. Ak máte obavy zo znečistenia, vyhynutia alebo klimatickej krízy, pridajte svoj hlas do refrénu a zmeňte kód. Takto sa vyjadril riaditeľ kampane Greenpeace USA Rolf Skar.

Výbor pre ochranu životného prostredia v New Yorku minulý týždeň hlasoval za prijatie legislatívy, ktorá by zaviedla zákaz ťažby Bitcoinu, uviedla agentúra Bloomberg.

Stále by však musel prejsť celým Zhromaždením a Štátnym senátom a byť podpísaný guvernérom, aby sa stal zákonom, podľa správy.

Čína zakázala ťažbu kryptomien v máji a väčšina svetovej ťažby kryptomien sa teraz uskutočňuje v USA, kde sa fosílne palivá používajú na pohon priemyslu.

Kampaň tvrdí, že jednoduchá zmena kódu by mohla potenciálne znížiť spotrebu energie Bitcoinu o 99,9%.

Akosi ale všetci zabudli, že to nie je také jednoduché. Veď sa pozrime na Ethereum. Vitalik Buterin oznámil, že za pár mesiacov sa kód ETH zmení na PoS. Je to už sedem rokov.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters