Jednoduchý spôsob na pasívny príjem z kryptomien

Vybudovať si pasívny príjem je snáď snom každého. 

Ide o značne odlišný spôsob myslenia a zarábania, než je bežné. Znamená to, že potrebujete nejaký čas na tú tému myslieť, čítať a najlepšie aj rozprávať sa. Nech sa vám “prenastaví” vaše zmýšľanie. Kým budete uvažovať tak, ako väčšina, dostanete to, čo dostáva väčšina. To jest úkolovú mzdu. Väčšinou vidíme, že ľudia sú platení za odvedenie určitej práce. To je presne to, čo nechcete.

Hľadajte také možnosti práce, ktorú stačí spraviť raz. Potom nech vám prináša dlhodobo nejaký zisk. Nech je aj malý – nevadí. Veď v čase, kedy vám začnú chodiť peniaze už na tom nepracujete.

Ak nemáte vôbec žiadne skúsenosti v tejto oblasti, najlepšie je začať v malom. Pretože veľa chamtivých ľudí skôr prerobilo ako zarobilo. 

Pár rokov tu máme boom zvaný kryptomeny.

Vidíme všelijakých youtuberov, influencerov na instagrame ako majú luxusné autá, ako kúpili Bitcoin, ešte v čase jeho zrodu, za pár dolárov, či eur a dnes vlastnia jachty a drahé domy všade po svete. 

A vy máte pocit, akoby ste o to všetko prišli. Myslíte si, že ste naskočili do toho kolotoča neskoro. Ničomu nerozumiete a než pochopíte o čom svet kryptomien je, a ako sa na nich dá zarábať, môže prebehnúť pokojne aj rok, či dva. Ženie vás strach a urobíte pár chýb, ktoré vás môžu mrzieť.

Teraz vám dám pár tipov ako mať pasívny príjem z kryptomien a nepotrebujete na to ani veľký kapitál.

1. HODL

Áno, je to najjednoduchšia vec, ktorú vie nováčik spraviť. Kúpiť a držať, než vám nejaká kryptomena zarobí aspoň pár tisíc eur a následne časť z nej predať. Samozrejme je vhodné kupovať kryptomeny po častiach. Keďže sú volatilné najvhodnejší spôsob je DCA. V skratke, nakupovať pravidelne, aj za menšie sumy a priemerovať si tak nákupnú cenu. 

Naši VIP členovia majú možnosť sa dozvedieť o kryptomenách na dlhodobé držanie s potenciálom zisku. 

2. Staking

Staking je spôsob, ako získať odmeny za držanie určitých kryptomien. Ale aj keď sa len snažíte získať nejaké staking odmeny, je užitočné pochopiť aspoň trochu, ako a prečo to funguje tak, ako to funguje.

Staking slúži na podobnej funkcii ako ťažba, pretože je to proces, ktorým je účastník siete vybraný, aby pridal najnovšiu dávku transakcií do blockchainu a získal nejakú kryptomenu výmenou.

Môžete si myslieť, že staking je krypto ekvivalentom vkladania peňazí na sporiaci účet s vysokým výnosom. Keď vložíte finančné prostriedky na sporiaci účet, banka vezme tieto peniaze a zvyčajne ich požičiava ostatným. Na oplátku za uzamknutie týchto peňazí v banke dostanete časť úrokov získaných z pôžičiek – aj keď veľmi nízku časť.

Podobne, keď vsadíte svoje digitálne aktíva, zamknete mince, aby ste sa mohli podieľať na spustení blockchainu a zachovaní jeho bezpečnosti. Výmenou za to získate odmeny vypočítané v percentuálnych výnosoch. Tieto výnosy sú zvyčajne oveľa vyššie ako akákoľvek úroková sadzba ponúkaná bankami.

Tu, našom na našom webe, sa dozviete o kryptomenách, ktoré ponúkajú ročné zhodnotenie niekedy aj viac ako 1000%. V minulom článku to bolo dokonca 50 000%. V prípade potreby a otázok sme vám k dispozícií aj na našom discorde.

3. Dividendy kryptomien

Čo sú dividendy kryptomien a čo je dôležitejšie, ako z nich možno zarobiť? Ak ste počuli o tradičných dividendách, viete, čo to znamená: podnik rozdeľuje časť svojho zisku akcionárom. Tieto časti zisku sa nazývajú dividendy. Môžu byť vyplatené buď v akciách alebo v hotovosti.

To isté platí aj pre kryptomeny.

Existujú viaceré burzy, ktoré platia dividendy za držanie ich tokenov. Sú to napríklad Kucoin, BitMax, Coss Token či Bitpanda.

4. Airdropy

Existuje mnoho dôvodov, prečo kryptomenové startupy používajú airdropy. Najčastejšie je to súčasť marketingovej kampane.

Tento koncept je podobný nájdeniu bezplatnej zľavovej karty vo vašej poštovej schránke, ktorá vás povzbudí k návšteve nového obchodu vo vašej oblasti. Krypto airdrop však nie je primárne o tom, aby príjemca utrácal peniaze, ale skôr o zvyšovaní povedomia o nových projektoch a službách.

Napriek ich popularite však krypto airdrops nie sú vždy tak bezrizikové, ako sa zdajú. Takže si najprv overte u niekoho skúseného, ktorý sa venuje kryptomenám a airdropom, či ste nenaleteli na scam.

Pridávam vám sem dva odkazy na najlepšie portály, ktoré vás upozornia na možné airdropy.

Bounties Alert je webová stránka na airdropy, kde každý prejde overovacím procesom pred zaradením do zoznamu, aby sa minimalizovali scamy.

AirDropBob má najkomplexnejší systém vyhľadávania a filtrovania, kde môžete vyhľadávať pomocou typu blockchainu alebo typu airdropu.

V budúcom článku vám predstavím tipy, ako dostať kryptomeny dokonca aj zadarmo.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters