Rakúsky MediaMarkt uľahčuje prístup ku kryptomenám

Rakúsky obchod s elektronikou, MediaMarkt, uľahčí prístup ku kryptomenám tým, že až dvanásť pobočiek dostane svoje Bitcoinové automaty.

Nákup Bitcoinu a iných kryptomien bol doteraz viac spojený s digitálne zdatnými ľuďmi. Stacionárne bitcoinové automaty, ktoré pripomínajú klasické bankomaty, sú určené na umožnenie nízkoprahového prístupu k kryptomenám. Najmä pre začiatočníkov, ktorí ešte nezískali skúsenosti s nákupom kryptomien. Online burzy často pôsobia ako odstrašujúci prostriedok, pretože vyžadujú technologické porozumenie.

Prvý bitcoinový bankomat v MediaMarkt bol nainštalovaný už v roku 2019. Vo Wien Mitte bol prvým automatom pri testovaní konceptu – s úspechom. Keďže frekvencia a záujem zákazníkov je veľmi vysoká, v spoločnosti Media Markt bolo nainštalovaných ďalších jedenásť predajných automatov, ktoré ponúkajú túto službu zákazníkom po celej krajine,” vysvetľuje Richard Zweimüller, obchodný manažér spoločnosti MediaMarkt Austria.

Partnerom tohto projektu je spoločnosť Kurant, ktorá predstavuje spoľahlivú inštaláciu a prevádzku bitcoinových bankomatov.

S viac ako 200 strojmi je rakúska spoločnosť Kurant lídrom na trhu prevádzky bitcoinových bankomatov v Európe a v krajinách Rakúska, Nemecka, Španielska a Grécka. Cieľom spoločnosti je, aby bol predaj kryptomien, ako sú Bitcoin, Ether, Litecoin alebo Dash, rýchly, bezpečný a jednoduchý pre každého.

Automaty tak nájdete v dvanástich lokalitách MediaMarkt v Rakúsku: SCS-Nordring vo Vösendorfe, Shopping City Seiersberg, Salzburg Europastraße, Innsbruck Ost, Klagenfurt Ost, Wiener Neustadt, St. Pölten, Pasching Plus City, ako aj v štyroch predajniach vo Viedni (Wien Mitte, Gerngross, Millennium City a Floridsdorf).

Zdroj: heute.at

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters