Revolúcia internetu s Web 3.0

Každý dúfa, že s érou Webu 3.0 bude všetko inak, lepšie. Ale prečo? Čo to ten Web 3.0 je? Práve teraz je k internetu pripojených pribložne 5 miliárd ľudí. Svet zasiahla pandémia a čoraz viac ľudí sa snaží pracovať z domu, cez internet. Na terajšom Webe 2.0 zarábajú hlavne gigantické spoločnosti, čo by avšak Web 3.0 mohol vyriešiť. Poďme sa najprv pozrieť na vznik toho všetkého.

Začalo to Webom 1.0, ktorý bol len statický, čiže ľudia si na ňom vedeli maximálne prečítať správy, či poslať email. Bol to obrovský prelom v šírení informácií, no ľudia s nimi nemohli narábať. Rok 1999 priniesol zmeny v serverových technológiách, zvýšila sa rýchlosť prenosu a zrodil sa Web 2.0, ktorý dnes poznáme. Užívatelia mohli už aj vytvárať svoj obsah a nemuseli byť programátori alebo géniovia. Vznikali prvé sociálne siete ako Myspace, či Facebook.

Ako to už býva, Web 2.0 využili hlavne veľké spoločnosti, ktoré zarábajú na našich dátach. A nielen oni, taktiež je to raj pre hackerov a podvodníkov, čo sa nás snažia okradnúť ako to len ide. Web 3.0 by mal toto všetko vyriešiť. S monetizáciou našich dát, využitím decentralizácie na internete by mali pomôcť kryptomeny ako Bitcoin, Etereum. Budete súčasťou hier, výstav, prehliadok… trojrozmerný svet. Kryptomeny, ktoré sú spojené s Web 3.0, sú známe ako Web 3.0 tokeny alebo Web 3.0 kryptomeny.

V ideálnom prípade má Web 3.0 za cieľ poskytnúť používateľom väčšiu kontrolu nad ich digitálnym obsahom pomocou decentralizovanej infraštruktúry, čím sa závislosť transakcií a povolení presunie od centrálnej autority. To je sľubné pre ekonomiku tvorcov, kde môžu byť používatelia finančne odmenení, keď vlastnia alebo prinášajú digitálne údaje a hodnotu online komunite.

Od svojho uvedenia na trh majú tokeny Web 3.0 značnú pozornosť. Sú to najmä Chainlink, Filecoin,Theta, Siacoin a mnohé ďalšie, ktoré vám prinášame vo VIP obsahu.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters