Rio de Janeiro umožní budúci rok platiť dane v kryptomenách

Čoraz viac latinsko-amerických krajín sa stáva cryptofriendly. Brazília je ďalšia na zozname. 

Minulý rok v októbri, federálny zástupca Aureo Ribeiro uviedol, že Bitcoin by sa mohol stať čoskoro uznávanou menou. Podľa jeho vyhlásia si tak v blízkej budúcnosti budú môcť brazílčania kúpiť za bitcoin auto, dom alebo sa najesť v Mcdonals. V decembri, zákon o kryptomenách, schválila poslanecká snemovňa a čaká sa na schválenie senátom.

v Januári starosta najväčšieho mesta Brazílie Rio de Janeira, Eduardo Paes, oznámil investovanie časti štátnej pokladnice do kryptomien.

A dnes? 

Mesto Rio de Janeiro odhalilo plán na zavedenie kryptomien do svojich platobných možností pre dane. Na nedávnej akcii, na ktorej bol prítomný starosta mesta Eduardo Paes, úradníci obce oznámili plán začať od budúceho roka vyberať kryptomeny za mestskú daň s názvom IPTU. Táto daň súvisí s majetkom občanov a ich hodnotou a vyberá ju obec.

V budúcnosti chce taktiež rozšíriť platby v krypte za služby ako sú napríklad jazdy taxíkom.

Len nedávno sme vás oboznámili o platbe daní v Colorade. Viac sa dočítate tu.

Do Brazílie sa po novom tlačí aj najväčšia burza Coinbase. Čo všetko majú v pláne a ako sa k tomu postavila Binance? Nenechajte si nič ujsť a sledujte náš web, kde sa dozviete najhorúcejšie novinky zo sveta kryptomien.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters