Ukrajina legalizuje Bitcoin

Ukrajinský parlament v poslednom čítaní podporil aktualizovaný návrh zákona o legalizácii bitcoinov a kryptomien. Bitcoin je teda teraz na Ukrajine legálny. „Nový zákon je ďalšou príležitosťou na rozvoj podnikania v našej krajine. Zahraničné a ukrajinské krypto spoločnosti budú môcť legálne pôsobiť a Ukrajinci budú mať pohodlný a bezpečný prístup na globálny trh s virtuálnymi aktívami,“ povedal vo vyhlásení ukrajinský minister digitálnej transformácie. Jasnejšie pravidlá a väčšia bezpečnosť Zákon popisuje požiadavky, ktoré by poskytovatelia bitcoinových služieb, teda hlavne burzy a zmenárne, mali dodržiavať, a určuje pokuty za porušenie tohto zákona.

Tron uviedol, že ukrajinské ministerstvo pre digitálnu transformáciu plánuje urobiť z krajiny lídra na globálnom trhu bitcoinov a kryptomien, čo nový zákon umožňuje.

Tron uviedol, že bitcoinové burzy budú teraz môcť fungovať podľa jasných pravidiel a majetok občanov bude lepšie chránený pred podvodmi alebo zneužitím zo strany poskytovateľov služieb.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters